Zrealizuj lekcje z Liskiem Ibiskiem i zdobądź certyfikat!

Jesteś nauczycielem i chcesz urozmaicić zajęcia swoim wychowankom? Zapewnić im świetną zabawę i jednocześnie poruszyć wiele ważnych tematów? Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych materiałów edukacyjnych dla klas I-III szkoły podstawowej w formie opowiadań oraz scenariuszy zajęć lekcyjnych.

Lisek Ibisek opowiada o wartościach, pokonywaniu trudności szkolnych, rówieśniczych i emocjonalnych, akceptowaniu osób z ograniczeniami spowodowanymi niepełnosprawnością czy alergią. O tym, że życie niesie ze sobą wiele nowych sytuacji, o tym, że każdy ma w sobie talent. Opowiadania Liska Ibiska pomogą w kształtowaniu u dziecka pozytywnych postaw, budowaniu poczucia własnej wartości oraz zrozumieniu i zaakceptowaniu nowych, nieznanych oraz często problematycznych sytuacji.

Co mówią o naszym projekcie inni nauczyciele?

Uczestnicy projektu należą do Klubu Młodego Czytelnika. Są to najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Myślę, że poruszanie tak ważnych spraw należy zacząć właśnie od najmłodszych. Książeczka super, scenariusze genialne. B.S.

Zrealizuj zajęcia i otrzymaj certyfikat

Pracując w oparciu o nasze materiały możesz uzyskać certyfikat dla siebie oraz swojej grupy, który poświadczy, że aktywnie włączyliście się do naszego projektu!

Krok po kroku…

  1. Wejdź na stronę lisekibisek.pl i pobierz materiał edukacyjny w formie opowiadań (opowiadania są dostępne również w formie słuchowiska) oraz scenariusze zajęć do każdego z nich.
  2. Zapoznaj swoją grupę z minimum jedną przygodą liska Ibiska oraz przepracuj z nią tematykę poruszoną w danym opowiadaniu wykorzystując scenariusz zajęć lekcyjnych – dostosuj go do możliwości i potrzeb grupy. Zajęcia możesz wzbogacić swoimi pomysłami.
  3. Zbierz od dzieci wrażenia i podziel się nimi w poście w social mediach (Facebook i/ lub Instagram), podlinkuj post do profilu Fundacji PODAJ DALEJ (https://www.facebook.com/FundacjaPodajDalej), pamiętaj by w treści posta dodać #Lisekibisek #FundacjaPodajDalej #rozwój #edukacja #scenariuszezajęć #dziecidzieciom #niepełnosprawność #emocje #empatia
  4. Gdy zrealizujesz projekt skontaktuj się z nami mailowo (mail do Ani poniżej), a my wyślemy do Ciebie certyfikat.

Będziemy wdzięczni za każdą Liskową aktywność. Wierzymy, że idea PODAJ DALEJ działa i im więcej nauczycieli skorzysta z naszych materiałów, tym więcej dzieci pozna Liska Ibiska, który pomoże im lepiej zrozumieć świat!

Jeżeli masz pytania, napisz do Ani, która stworzyła Liska i zna go najlepiej na świecie:-)

anna.walczak@podajdalej.org.pl

Serdecznie zapraszamy!

 

Skip to content