Wakacje z Liskiem Ibiskiem!

22 Małych Odkrywców wzięło udział w koloniach z Liskiem Ibiskiem przez świat! Przyjechali do nas na prawdziwe kolonie – bez rodziców za to z mnóstwem atrakcji i zabaw. Właśnie przez zabawę dzieci uczyły się samodzielności. To był radosny i kolorowy czas. Dla wielu dzieci pierwszy raz spędzony samodzielnie poza domem. Pogoda i humory dopisały! 

Nad tegorocznymi koloniami ponownie czuwał nasz Lisek Ibisek, który zabrał dzieci i młodzież w podróż przez świat. Pewnie zastanawiacie się jak to możliwe? Każdego dnia dzieci uczestniczyły w zajęciach powiązanych z innym krajem.

Pierwszy dzień – dzień polski przygotował naszych wychowanków w podróż. Podopieczni wykonali torby z Polskimi akcentami oraz własny album na zdjęcia. Przygotowali się do dalszej podróży w stu procentach. Z każdego dnia do torby wkładali prace wykonane podczas przeprowadzanych zajęć, a do albumu wklejali zdjęcia, które są miłą pamiątką z pobytu w Osadzie Janaszkowo. Podczas dnia włoskiego uczestnicy robili domową pizzę, zaś w dzień francuski projektowali własne stroje, które zostały zaprezentowane na wieczornej dyskotece. Wszyscy wyglądali przepięknie- kokardy, krawaty, ozdoby we włosach i inne szykowne dodatki ukazały wielki talent naszych Małych Odkrywców! Podczas dnia angielskiego było czarująco i magicznie! Dokonała się magia- niczym z Hogwartu! Ostatniego dnia taneczne ruchy w rytmach muzyki ukraińskiej wywołały wiele radości. Odbyła się również rozmowa o tym, że warto sobie pomagać i wszyscy jesteśmy równi!

Kolonie były czasem świetnej zabawy, ale przede wszystkim nauki samodzielności i terapii. Samodzielność to umiejętność wykonywania poszczególnych czynności bez pomocy innych, ale to również gotowość na pobyt na kolonii! Dzielnych mamy podróżników, którzy nieustannie odkrywają swoje możliwości.  Wszystkie zorganizowane zajęcia były przyjemne, ale i uczące. Zajęcia plastyczne pozwalały ćwiczyć sprawność manualną zaś zajęcia sportowe sprawność ruchową. Dzieci i młodzież integrowały się, pracowały w grupie i uczyły od siebie nawzajem.

Na koniec wspólnie z rodzinami Małych Odkrywców spędziliśmy miłe popołudnie przy ognisku i innych atrakcjach. Był też prawdziwy wóz strażacki i prawdziwi strażacy! Przy pożegnaniu słyszeliśmy pytania o przyszłoroczne kolonie….więc chyba było całkiem dobrze? Zobaczcie sami na załączonych zdjęciach i w fotoalbumie z kolonii TUTAJ.

* * *

W Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ lubimy spełniać marzenia, dlatego od 2015 roku, w każde wakacje organizujemy prawdziwe kolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami! Udział w koloniach jest bezpłatny dzięki pomocy wielu zaprzyjaźnionych firm i darczyńców indywidualnych, którym z całego serca dziękujemy.

Pomogli nam także: Dach-Partner, Rossmann Konin, FITCOMFORT, Fabryka Materaców HEVEA S. C., LEWIATAN – Sklep na Zielonej w Złochowicach, Bar Burger 73’st z Konina, Jadalnia na górce z Konina, Firma KOGA Sp. z o.o., Pepe Nero Cafe & Restaurant oraz Tutti Santi z Konina ❤️ Wszystkim pięknie dziękujemy – Wasza pomoc jest na wagę szczęścia ❤️

Skip to content