Kilka słów o Lisku Ibisku

Drogi Dorosły Czytelniku!

 

Dziękuję Ci, że sięgasz po moje opowiadania. Mam nadzieję, że przygody, które można przeżyć z Liskiem Ibiskiem i pozostałymi bohaterami zapadną w pamięć i pomogą lepiej zrozumieć świat małemu czytelnikowi. Pomysł o ich powstaniu pojawił się, gdy byłam na targach książki. Właśnie tam po raz pierwszy spotkałam Liska Ibiska. Wtedy często „biegał mi po głowie”.

 

Projekt zrealizowałam wspólnie z Fundacją im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, która niesie pomoc osobom z niepełnosprawnością i także pokazuje jak wygląda świat, w którym zawsze jest dobre rozwiązanie.

 

Lisek Ibisek opowiada o wartościach, pokonywaniu trudności szkolnych, rówieśniczych i emocjonalnych, akceptowaniu osób z ograniczeniami spowodowanymi niepełnosprawnością lub alergią. O tym, że życie niesie ze sobą wiele nowych sytuacji i o tym, że każdy ma w sobie talent. Opowiadania liska pomogą w kształtowaniu u dziecka pozytywnych postaw, budowaniu poczucia własnej wartości oraz zrozumieniu i zaakceptowaniu nowych, nieznanych oraz często problematycznych sytuacji.

 

Każde z opowiadań ma na celu poruszyć ważną kwestię, którą można przepracować wraz z dzieckiem. W tym celu opracowałam scenariusze zajęć lekcyjnych, przeznaczone dla klas 1-3 szkoły podstawowej, które mogą zostać wykorzystane na lekcji wychowawczej, zajęciach kształtujących kompetencje emocjonalno – społeczne, czy zajęciach z pedagogiem/ psychologiem szkolnym. Zainteresowanych nauczycieli, zapraszam po więcej informacji i bezpłatne materiały TUTAJ

 

Gorąco zapraszam, aby ćwiczyć z Liskiem Ibiskiem w domowym zaciszu! W tym celu opracowałam ćwiczenia, które mogą Państwo pobrać bezpłatnie TUTAJ. Wierzę, że Lisek Ibisek pomoże Wam poruszyć ważne tematy, odpowiedzieć na trudne pytania i zwrócić uwagę na potrzeby innych.

Zarówno w szkole jak i w domu mogą Państwo posłuchać historii Liska Ibiska w wykonaniu podopiecznych i wolontariuszy Fundacji PODAJ DALEJ! Po wejściu na stronę danego opowiadania, pod obrazkiem znajduje się przycisk „play”.

 

 

Życzę miłej lektury i cudownych doświadczeń,
Anna Rosiak – Walczak

 

Jednak Lisek Ibisek to nie tylko opowiadania!

 

 

Ilustracje, które wzbogacają książeczkę zaprojektowała młoda i zdolna artystka Aniela Gach. Sama ilustratorka opowiada o swoich pracach i o tym jak powstawały: Przed stworzeniem rysunków przeczytałam wszystkie opowiadania i starałam się pokazać na kartkach w jaki sposób wyobraziłam sobie przedstawione historie. Starałam się pokazać liska w sposób bardzo przyjazny i chciałam żeby wszystko co towarzyszy Ibiskowi było delikatne. Każdy obrazek przedstawiony jest na łonie natury. Lisek i jego przyjaciele otoczeni są przyrodą pełną kwiatków i bardzo wysokiej trawy.

 

 

Maskotkę Liska Ibiska wykonała Justyna Gach, która tak wspomina początek przygody z Liskiem:

Dokładnie pamiętam ten moment, kiedy Ania przysłała mi treść opowiadań i powiedziała „przeczytaj i powiedz, co o tym sądzisz”. Wtedy poznałam Ibiska i byłam pod wrażeniem. Kiedy Anielka stworzyła ilustracje do książki od razu wiedziałam jak uszyć pluszaka Ibiska. Spod igły mojej maszyny wyszedł pierwszy egzemplarz! Od razu go pokochaliśmy. Później powstawały kolejne, identyczne. Te Liski mają specjalną misję! Trafią do osób, które pomogą nam zorganizować letnie kolonie dla 60. dzieci z niepełnosprawnością. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ. Dodam jeszcze, że w tych małych liskach jest ukryta wielka moc i przynoszą dużo szczęścia!

Skip to content