Fundacja

W Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ od 2004 r. budujemy świat, w którym osoby z niepełnosprawnością nie czują się ciężarem, pracują, mają swoje pasje, decydują o sobie i są szczęśliwe….  Pod naszą opieką mamy ponad 200 osób (dzieci, młodzież i dorosłych z rożnym rodzajem i stopniem niepełnosprawności), które korzystają z pomocy specjalistów, biorą udział w zajęciach sportowych i teatralnych, aby nabrać odwagi i wiary w siebie, nauczyć się samodzielności i cieszyć każdą chwilą!

 

Niektóre rzeczy robimy jako pierwsi w Polsce, np. stworzyliśmy specjalne mieszkania treningowe, w których osoby po wypadkach uczą się jak radzić sobie w życiu mimo niesprawnych rąk i nóg. Lubimy spełniać marzenia i dlatego czasem realizujemy zwariowane pomysły, np. uczymy latać na paralotni i szybowcu osoby, które poruszają się na wózku!

 

Uwielbiamy pracować z dziećmi, które mimo niepełnosprawności chcą się bawić i śmiać, mieć przyjaciół i zainteresowania, dokładanie tak samo jak zdrowe dzieci! Nasi najmłodsi podopieczni grają w koszykówkę na wózkach i trenują nawet z Marcinem Gortatem, a latem wyjeżdżają na kolonie Małych Odkrywców, które organizujemy od 7 lat dla dzieci z niepełnosprawnością z całej Polski.

Wspieramy nauczycieli w oswajaniu dzieci z tematyką niepełnosprawności. Do opowiadań o Lisku Ibisku powstały scenariusze lekcji, a także ćwiczenia, które rodzice mogą wykonywać ze swoimi dziećmi w domu. Słuchowisko powstało dzięki zaangażowaniu naszych podopiecznych i wolontariuszy – to ich debiut w takim przedsięwzięciu!

 

Gorąco zachęcam do wykorzystania naszych materiałów, które pomogą w kształtowaniu u dzieci pozytywnych postaw, budowaniu poczucia własnej wartości oraz zrozumieniu i zaakceptowaniu nowych, nieznanych oraz często problematycznych sytuacji.

 

Zuzanna Janaszek – Maciaszek
Prezes Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

 
PS Jeżeli lubisz spełniać marzenia (niekoniecznie swoje własne), proszę pomóż spełnić marzenie dzieci z niepełnosprawnością. Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej marzą o prawdziwych koloniach- takich z mnóstwem zabaw, śmiechu, w gronie rówieśników! Pomóż nam zorganizować kolonie dla Małych Odkrywców.
Skip to content